Bešeňová je charakteristická svojím kúzelným krajinným rázom a historickým dedičstvom. Táto malebná dedinka sa nachádza v srdci Slovenska, v blízkosti Ružomberku, na severozápadnej strane Liptovskej kotliny. Nádherná príroda, ktorá obklopuje Bešeňovú, je ako stvorená pre outdoorové aktivity ako turistika, cykloturistika a vodné športy. V zime sa okolie mení na raj pre milovníkov zimných športov s množstvom lyžiarskych stredísk. Napriek svojej malej veľkosti, Bešeňová sa pýši bohatou históriou. Prvé písomné zmienky o obci pochádzajú už z 13. storočia. Dodnes sa v dedinke zachovalo mnoho historických pamiatok, ako je barokový kostol Sv. Jána Krstiteľa z 18. storočia.

Atrakcie v Okolí Bešeňovej

Bešeňová je známa predovšetkým svojimi termálnymi kúpeľmi, ktoré sú zdrojom relaxácie pre návštevníkov z celého sveta. Ďalšou neodolateľnou atrakciou je nádherné Liptovské jazero, ideálne pre vodné športy v lete a ľadové rybárčenie v zime. Okrem toho, Bešeňová je skvelým východiskovým bodom pre návštevu okolitých atrakcií ako je Liptovský hrad, Demänovské jaskyne, alebo národný park Nízke Tatry.

Liptovské jazero – Liptovská Mara

liptovska-mara-okolie-besenova

Vlkolínec – UNESCO pamiatka

vlkolinec-unesco-pamiatka-okolie-besenova

Veľká Fatra, Západné Karpaty

velka-fatra-zapadne-karpaty-okolie-besenova

Bešeňová, užite si ju naplno

Aby ste si mohli Bešeňovú a jej okolie vychutnať naplno, odporúčame ubytovanie priamo v dedinke. Ubytovanie v Bešeňovej vám umožní byť bližšie k všetkým atrakciám a zažiť autentickú atmosféru tejto nádhernej dedinky. Navštívte našu stránku s ponukou ubytovania a apartmánov ( pozrieť tu ) , aby ste našli ideálne ubytovanie pre svoju návštevu Bešeňovej. Bešeňová vás čaká, aby ste objavili jej čaro a pohostinnosť.